Květen 2015

Svět pod maskou

27. května 2015 v 10:31 | Jitka Karlíková |  Téma týdne
Hm... Téma černobílý svět? To je velice dobré téma. O tom znám dost, jak z teorie, tak z prakce.

Možná to o mě nevíte, ale trpím vážnou chorobou. I přesto že jsem optimista, tak vše vidím spíše černě, než růžově. Skutečnost je toková zvláštní. Se svou nemocí se dokážu vypořádat, ale ne tak jak bych chtěla. Každý tuto chorobu jistě zná a kousek z ní má v sobě. Patří do černobílého světa jako mi. Dokáže nás ovládat a dokomce i zmást.
Tato nemoc není nemocí, když se na ní podíváte z jiného úhlu. I když všechno vidíte černě, nemusí to tak být. S touto nemocí se dá bojovat, a nemyslím pomocí léků. Lék proti této nemoci z vás udělá zombie. A to já nechci. Slyším hlasy, ktreří ostatní neslyší. Vidím věci, které nikdo jiný nevidí. Nevnímám okolní svět. Ten je pro mě černobílý. Mám svůj vlastní svět, kterým žiju, ale musím žít i realitou a to je těžké. Imaginární postavy zasahují do reality. Někdy mám pocit, že se z toho zblázním.
Nebudu tady vyjmenovávat své představy, protože by to bylo na dlouho. Nechce se mi věřit lidem co mluví ošklivě o mé nemoci. Nikdo z mých blízkých o ní neví a to je dobře. Předem by mě odsuzovaly a posílaly do blázin ce a taková je realita.
Existence černobílého světa mě velice znepokojuje. Doufám že se to do budoucna zlepší. Jak jsem řekla, toto téma je mi velice blízké.
Stejně jako imaginární svět, který je pro mě dokonalí, je i reální svět pouze iracionálním místem, který je jen sen. Stává se však že sny se mohou změnit v hořkou realitu. Co je reální a co jen přelud? To je ta správná otázka života. Smysl života je tato otázka na kterou nelze odpovědět.

O jaký nemoci mluvím?