Březen 2016

KOMEDIE ŽIVOTA

13. března 2016 v 15:54 | Jitka Karlíková |  Téma týdne
CO JE TO KOMEDIE ŽIVOTA???....Smějící seSmějící seSmějící se
Zábava musí být. V každém věku se člověk musí zásmát. A myslím si, že nejlepší zábavou je ohlédnout se a zasmát se vlastním chybám.

Ano, ne každý se umí smát vlastním chybám, ale občas je potreba kouknou na svůj život z jiného úhlu pohledu a uvidíte jaká je to zábava. Ano, nepopírám pozorovat druhý a smát se jejich nešťastným chybám je takdy sranda, ale to umí každý, proto platí jedno krásné příslový...

Každý by jej měl dodržovat.

Život je jen hra. Záleží jen na nás jak jí budeme hrát. Můžeme jí hrát mnoha způsoby, ale musíme být vždy ohleduplný ke svému okolí.

V životě bychom měli myslet na vše a se vším počítat. Snadno se to sice řekne, ale nejlepší život mají pesimisti, sice vidí všechno černě, ale i to má svou výhodu pak totiž nebudou nikdy zklamáni.


No a v životě jsou taky důležití kamarádi, kterým se můžete zasmát, aniž by se jich to dotklo. A to je k nezaplacení. Můžete se smát jim, oni se můzou smát vám a společně se můžete vysmát světu do ksichtu. A to se vyplatí....
a není to pravda???

No, ale to jsem odběhla od tématu. Odpověď na naší otázku co jekomedie života je zcela jednoduchá.... Komedie života neexistuje.... život je totiž komedie sama.Smějící seSmějící seSmějící se


Zamknuté dveře

6. března 2016 v 9:03 | Jitka Karlíková |  Téma týdne
Rozhodla jsem se k tomuto tématu něco napsat. Napíši ho formou příběhu, tak jsi jej užíte.

Byla jedna dívka. Kolik jí bylo? Deset? Asi ano. Bylo jí deset let a chodila do čtvrté třídy základní školy. Měla užasné rodiče a ještě lepší kamarády. Jednoho kamaráda měla ráda o něco málo víc, než ostatní. Nechci uvádět jeho jméno a tak mu budu tady říkat Jan. Jan jí pomáhal s kazdým problémem co měla a byl jí dobrým příkladem a oporou v těžkých časech dítěte.
Když pak začaly chodit spolu do páté třídy, stalo se něco co nikdo nečekal, dívka se začala měnit a stávala se z ní slečna. Opustila svou klučičí partu, protože si začala všímat, že jí tam nechtějí. Jan to věděl, ale nic s tím udělat nemohl. Asi o měsíc později Jan také opustil partu, protože bez té dívky se tam nudil.
Dívka neměla tušení, co se ve škole bude dít. Ostatní holky jí mezi sebe nechtěly, protože byla jiná, byla kdysi dávno klukem. Kluci jí k sobě nechtěli, protože byla jiná, vypadala jako holka. Dívka proto zůstala sama a začala se uzavírat víc a víc do sebe. Měla jen jednoho přítele u kterého si myslela, že jí nikdy nezradí. On se jí snažil všemožně pomoc, ale nic nepomáhalo. Dívka se upírala víc a víc k samotě a tmě.
Když pak začaly chodit na druhý stupeň do šeté třídy, začala sepomalu z toho dostávat. Byla jedinázesvé třídy, kdo se volně pohyboval po celé škole a nebála se ani deváťáků. Vyudovala si u nich utrčitý respekt. NE že by se jí deváťáci bály, to ne ale spíš je udivovala její odvaha a tak jí nechávaly napokoji.
Jan si začal všímat jak se mění a měl z toho radost. Byl rád, že jí je líp a uvědomil si, že ho ta dívka už nepotřebuje. Ale opak byl pravdou. Jakmile jí Jan zamlk bránu ke svému srdci, uvědomila si, že stratila vše na čem jí kdy záleželo. Už před tím cítila, že se jí moc vzdaluje a jejich přátelství visí na vlásku, ale s tím ona nic udělat nemohla. Začala to brát jako zradu a zrada se neodpouští.

Dívka se trápila po celý tři roky, už začala uvažovat i o tom, že se zabije, ale rozhodla se vydtžet a tak nastoupila na novou školu s nadějí v nový život. Avšak, nepočíla s tím, že se tam zjeví ta největší drbna z celý bývalí školy, ale ani to nebylo pro ni překážkou. I přes to všechno si jí oblíbyla jedna užasná holka, ze který všichni měli respekt. A dodnes jdou spolu a jsou nejlepší kamarádky, i když se jim do kamarádství staví spoustu těžkých zkoušek, které musí zvládnout a přetrpět.

Doufám, že se vám příběh líbil. A teď ještě něco nazáveř....
....A to se vyplatí.