Věřím tedy padám

14. května 2016 v 9:40 | Jitka Karlíková |  Téma týdne

Skoč, zavři a věř, že tě někdo chytí.

Ahoj, konečně téma, co mi něco říká... Zavři oči a věř. Nádhera.

Pod tímto si představím jen jednu jedinou věc. Pád. Ač je to jakýkoliv pád, vždy děláte to samí, těsně před tím než spadnete na dno, či na tvrdou zem, zavřete oči a věříte tomu, že vám někdo pomůže, že vás někdo zachrání. Ale ne vždy je vaše víra pravdou.


Mít strach není zločin, ale tam kde je víra, není místo pro strach. Pokud si myslíte že věříte a máte strach, tak plně nevěříte.

Víra znamená věřit v něco, o čem nevíte, co jste neviděli a na co jste si nesáhli. Je to pokrok. Věřit mohou jen blázni a pokud je tomu tak, tak v tom případě jsem blázen. Věřím, že je něco lepšího, něž tenhle svět a tyto lidé. Ač jsem ještě nepotkala dobrého člověka, věřím, že takový existují.

Ale všechno netrvá věčně a i ta víra se vytratí. Lidé přestávají věřit legendám, zvířatům, slovům, citům i sami sobě. Další věk bude období stínů a nedůvěry.


Když se něcěmu věří, můžu mít pochyby?
Důvěra a láska lidí se dá přirovnat k porcelánovému hrnečku. Když ho rozbijete, můžete jej slepit, ale už to nebude co to bývalo, bude poznat že byl lepený. A to samé platí s vírou a láskou. Zlomené srdce se dá slepit, ale už to nebude ono. Víra se dá znova v člověku znova najít, ale po druhé už si dáš u toho člověka větší pozor a už mu tolik nebude člověk důvěřovat.


Nejdůležitější základ víry je věřit sám sobě. Bez této víry se člověk daleko nedostane a i pád je pohyb dopředu.

Víra je jako pád. Nevíte kam padáte a co se stane, ale věříte že vše dopadne dobře a že vás někdo zachrání. A to je ten pravý smysl víry. S vírou přichází odhodlanost a sebedůvěra, ale také namyšlenost a nadřazenost, takže nic se nesmí přehánět.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 14. května 2016 v 15:05 | Reagovat

ten poslední obrázek je super :-)

2 Jitka Karlíková Jitka Karlíková | 28. srpna 2016 v 9:57 | Reagovat

[1]: Děkuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama